Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nie czekając na jutro

Aktualny numer

  • Policjanci ratują
    Pomagamy i chronimy
    Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu– funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy marca do połowy kwietnia br.
  • Policjanci ratują
    Odznaczeni za narażenie życia
    Medal imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja to wyjątkowe odznaczenie przyznawane policjantom za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia oraz za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.
  • Współpraca międzynarodowa
    20 lat obecności polskiej Policji w Unii Europejskiej
    Polska w Unii Europejskiej – nowa jakość w wymiarze bezpieczeństwa 4 maja 2024 r. minęło 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wraz z Polską do Unii weszło wówczas dziewięć innych państw i było to największe w historii rozszerzenie Wspólnoty, która dziś liczy sobie 27 członków. To historyczne wydarzenie dało naszemu krajowi wiele nowych możliwości.
  • Kraj
    O prawach człowieka i Policji w Sejmie
    Od 14 do 16 kwietnia w Sejmie RP odbyła się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Praw Człowieka „75 lat oddziaływania Rady Europy na kształtowanie europejskiej przestrzeni w obszarach demokracji, praworządności i ochrony praw człowieka”. Policję w imieniu komendanta głównego Policji insp. Marka Boronia reprezentował jego pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka insp. Krzysztof Łaszkiewicz.
  • Profilaktyka
    Uciekaj albo walcz
    Wydaje Ci się, że wiesz, jak się zachować, gdy zostaniesz napadnięta? Czy potrafisz ocenić swoje szanse? Czy wiesz, jaką postawę przyjąć, by nie stracić równowagi? Wiesz, jak utrzymywać dystans od agresora? Znasz czułe miejsca na ciele, w które możesz uderzyć, by zwiększyć dystans? Jeśli umiesz odpowiedzieć na te pytania, być może byłaś na kursie samoobrony dla kobiet organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Opolu.
  • Historia
    Zawodowcy i amatorzy
    Obraz płatnego mordercy ukształtowały filmy i powieści sensacyjne. Jest to na ogół mężczyzna około 40-letni, sprawny, wysportowany, o nerwach ze stali, doskonale posługujący się bronią palną, która zazwyczaj jest narzędziem zbrodni, inteligentny i umiejętnie zacierający za sobą ślady.

Archiwum