Znamy zwycięzców II Mistrzostw Policji w Judo dla policjantów garnizonu lubelskiego

Data publikacji 11.10.2014

Zakończyły się „ II Mistrzostwa Policji w JUDO dla policjantów garnizonu lubelskiego”. Organizatorami zawodów byli Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wagowych do 81 kilogramów, do 91 kilogramów oraz powyżej 91 kilogramów. Medale i dyplomy wręczył zwycięzcom Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ policjantów woj. lubelskiego Jacek Kawęcki.

Sędzią głównym zawodów był asp. Robert Świerszcz z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Złoty medalista mistrzostw Policji w Judo z 2012 oraz 2007 roku.  Asp. Robert Świerszcz jest sędzią związkowym. Drugim arbitrem był Pan Andrzej Jamielniak trener Młodzieżowego Klubu Lublinianka Team, sędzia związkowy oraz zwycięzca klasyfikacji rocznej sędziów judo w Polsce.

Medale i dyplomy wręczył zwycięzcom Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski oraz Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Jacek Kawęcki.

W kategorii wagowej do 81 kg zwyciężył Maciej Sionkowski z KMP w Chełmie, drugie miejsce zajął Michał Kanclerz z KMP w Lublinie, a trzecie Poniatowski Dariusz także z KMP w Lublinie.

W kategorii wagowej do 91 kg zwycięzcą został Grzegorz Czerwiec, drugie miejsce zajął Hubert Żurek z KWP w Lublinie, a trzecie ex aequo Kamil Próchniak z KPP w Puławach oraz Jacek Banaszkiewicz z KWP w Lublinie.

W kategorii wagowej powyżej 91 kg zwyciężył Krzysztof Ożóg, na drugim miejscu uplasował się Rafał Kociubowski z KPP w Świdniku, a na trzecim Łukasz Kowalik.

Najlepszym zawodnikiem został Sionkowski Maciej, którzy otrzymał statuetkę ufundowaną przez Prezesa Młodzieżowego Klubu Sportowego Lublinianka Team Pana Andrzeja Jamielniaka.