Kolejny sukces oświęcimskiej policjantki

Data publikacji 21.10.2014

W Nowem nad Wisłą odbyły się Mistrzostwa Europy IMAFE 2014. W składzie 17 - osobowej kadry narodowej reprezentującej Polskę w kategorii Kobudo znalazła się policjantka z oświęcimskiej komendy Policji - sierżant Patrycja Pszczelińska – aktualna Mistrzyni Polski w Kobudo. Pani Patrycja ponownie stanęła na podium, tym razem zdobywając złoty medal i otrzymując tytuł Mistrzyni Europy w Kobudo.

W Mistrzostwach Europy, które odbyły się w diach 18-19 października br., w różnych konkurencjach zmagało się ponad stu zawodników z  6 krajów europejskich, w tym  z Niemiec, Włoch, Belgii, Szwecji, Bośni i Hercegowiny.  W finale zawodów Patrycja Pszczelińska o zwycięstwo rywalizowała z reprezentantką Niemiec i po dogrywce zwyciężyła. Na podium stanęła wraz ze swoją niemiecką rywalką, która zajęła II miejsce, natomiast III miejsce zajęła również Polka - Adrianna Dłubisz - klubowa koleżanka Patrycji.

Sierżant Patrycja Pszczelińska jest policjantką Wydziału Kryminalnego Oświęcimskiej Komendy Policji.

W Policji służy od trzech lat, a po służbie z pasją trenuje wschodnie sztuki walki. Specjalizuje się w Kobudo, które jest starą sztuką walki wywodzącą się z Okinawy, gdzie jako broni do samoobrony używano  zaadaptowanych prostych narzędzi rolniczych. Mistrzyni swoją sportową przygodę z wschodnimi sztukami walki rozpoczęła już jako 7 - letnia dziewczynka, aby po 5 latach zdobyć Mistrzostwo Polski juniorów w Ju Jitsu. W tym roku jej zaangażowanie i wysiłek doprowadziły do sukcesu na Mistrzostwach Polski w Olkuszu, gdzie zdobyła Mistrzostwo Polski w Kobudo, aby po kilku miesiącach sięgnąć po mistrzostwo Europy.

Aktualnie Patrycja przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w przyszłym roku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!