CBŚP: Odpowiedzą za handel ludźmi i udział w zorganizowanej grupie przestępczej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

CBŚP: Odpowiedzą za handel ludźmi i udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 05.11.2014

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Lublinie zatrzymali wczoraj 7 osób. Zatrzymani to mieszkańcy województwa lubelskiego i mazowieckiego w wieku od 32 do 37 lat. Wczoraj mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące handlu ludźmi i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dzisiaj czterech z podejrzanych doprowadzonych zostanie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztu. Jak mówią śledczy sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

Wczoraj rano funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji weszli do kilku mieszkań na terenie województw: mazowieckiego i lubelskiego.  Zatrzymano 7 mężczyzn w wieku od 32 do 37 lat pochodzących głównie z powiatu łukowskiego. Wczorajsza realizacja to efekt śledztwa prowadzonego przez policjantów i Prokuraturę Okręgową w Lublinie w sprawie handlu ludźmi. Wczoraj mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Odpowiadać będą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel ludźmi.

Jak wynika z ustaleń śledczych zatrzymani zajmowali się organizowaniem wyjazdów poza granice naszego kraju. Wedle ich zapewnień  miała to być praca zarobkowa w handlu. W rzeczywistości zajmowali się żebractwem. Pokrzywdzeni musieli płacić za transport, wyżywienie i zakwaterowanie. W ten sposób wpadali w spiralę długów, których nie byli w stanie spłacić.

Jak mówią śledczy sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Prokuratorzy i policjanci analizują zebrany materiały. Na tym etapie prowadzonego postępowania ustalono około 150 pokrzywdzonych.  Dzisiaj czterech z podejrzanych doprowadzonych zostanie  do sądu. Prokuratura wnioskuje o zastosowanie wobec nich najsurowszego ze środków zapobiegawczych.

(KWP w Lublinie / kr)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja