Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu

Data publikacji 03.12.2014

29 listopada 2014 roku na pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Pływaniu. W imieniu kierownictwa WSPol. zawody otworzył podinsp. Piotr Łuka, wz. Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol. w Szczytnie oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej – bryg. mgr inż. Mariusz Gęsicki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

Do rywalizacji w Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych MSW w Pływaniu stanęło 133 zawodników z Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej i studentów. Najwięcej osób tj. 82 reprezentowało Państwową Straż Pożarną, następnie 39 policjantów, 1 reprezentant Straży Granicznej, 1 reprezentant Straży Miejskiej oraz 10 studentów z WSPol. w Szczytnie. Wśród kobiet było 8 policjantek, 7 strażaczek i 4 studentki WSPol. Wśród mężczyzn udział wzięło 31 policjantów, 75 strażaków, 1 strażnik miejski, 1 strażnik graniczny i 6 studentów WSPol.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Paweł Jankowski, a najlepszą zawodniczką Natalia Szczytko, oboje studenci WSPol. Najlepszym Policjantem Mistrzostw okazał się Damian Iwaniuk z OPP KSP Warszawa, a najlepszą policjantką Katarzyna Kowalczyk, również reprezentująca KSP w Warszawie. W klasyfikacji generalnej jednostek 1 m-ce. zajęła KW PSP Łódź, 2 m-ce. KW PSP Katowice, a 3 m-ce. SG SP Warszawa. W klasyfikacji jednostek Policji kolejność była następująca: 1. WSPol. Szczytno, 2. CBŚ/KWP Katowice, 3. KWP Lublin.

Najlepsi policjanci oraz najlepsze drużyny Policyjne zostały nagrodzone pucharami Komendanta Głównego Policji.  Łącznie wśród kobiet i mężczyzn w trzech kategoriach wiekowych wręczono 114 medali oraz 13 pucharów.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, a osiągnięte wyniki świadczyły o wysokim poziomie sportowym zawodów.

(Gabinet Komendanta Głównego Policji / ap)