Podejrzana o czerpanie korzyści z prostytucji zatrzymana przez policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Podejrzana o czerpanie korzyści z prostytucji zatrzymana przez policjantów

Data publikacji 04.03.2015

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozić może kobiecie, podejrzanej o czerpanie korzyści z cudzego nierządu, ustalonej i zatrzymanej przez wałbrzyskich policjantów. Kobieta w tym celu, za odpowiednią opłatą, wynajmowała w swoim mieszkaniu pokój. Jak ustalili funkcjonariusze, sutenerstwo zatrzymana traktowała jako stałe źródło dochodu. Teraz o dalszym losie kobiety, która już usłyszała zarzuty, zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali kobietę podejrzaną o czerpanie korzyści z prostytucji. Zatrzymana to 34-letnia mieszkanka tego miasta. Kobieta usłyszała już zarzuty.

W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych, funkcjonariusze ustalili, że podejrzana od października 2014 r. wynajmowała pokój w swoim mieszkaniu, na tzw. godziny. W ten sposób, za odpowiednią opłatą, stworzyła sprzyjające warunki „do pracy”, co najmniej dwóm innych kobietom.

Zabezpieczony podczas przeszukania mieszkania materiał dowodowy potwierdził, że 34-latka sutenerstwo traktowała jako stałe źródło dochodu. Zatrzymana usłyszała zarzut czerpania korzyści majątkowych z nierządu. Za czyn, o który jest podejrzana, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

O dalszym losie zatrzymanej zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja