Likwidacja fabryki amfetaminy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Likwidacja fabryki amfetaminy

Data publikacji 27.11.2007

Fabrykę amfetaminy w Białej Podlaskiej rozbili policjanci z wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymano czterech mężczyzn, pracujących przy czterech liniach technologicznych. Działająca od niespełna czterech miesięcy fabryka mogła wyprodukować do tej pory około 100 kg amfetaminy.

Nad sprawą nielegalnego laboratorium funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu we Wrocławiu CBŚ KGP pracowali już od jakiegoś czasu. W dyskretny sposób obserwowali podejrzanych i gromadzili informacje o ich działalności. W willi znajdującej się na obrzeżach Białej Podlaskiej sprawcy zostali zaskoczeni przez policjantów. Czterej mężczyźni wpadli w ręce stróżów prawa na gorącym uczynku w trakcie produkcji amfetaminy.

Zatrzymani, a wśród nich właściciel willi, to mężczyźni w wieku od 27 do 49 lat, mieszkańcy województw lubelskiego i mazowieckiego.

Na strychu posesji zorganizowane było laboratorium wyposażone w cztery linie technologiczne, które pracowały "pełną parą". Policjanci zabezpieczyli tam 22 litry płynnej amfetaminy, co pozwoliło na wyprodukowanie około 20 kg narkotyku oraz 1 kilogram wysuszonego już produktu. Jak ustalili funkcjonariusze, w działającej od lata br. wytwórni mogło zostać wyprodukowane do tej pory około 100 kg amfetaminy.

Teraz zatrzymani odpowiedzą za produkcję narkotyków.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony