Tytuł Mistrza Europy w Karate Kyokushin dla dolnośląskiego policjanta

Data publikacji 11.05.2015

9 maja 2015 r. w Berlinie odbył się największy turniej karate na kontynencie europejskim - Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin, w którym 500 najlepszych zawodników z całej Europy, części Azji i Afryki walczyło o tytuły najlepszych w Kumite i Kata. W walce kumite full contact, w kategorii ciężkiej senior, tytuł mistrzowski zdobył podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Seniorzy i juniorzy rywalizowali w stolicy Niemiec o tytuły mistrzów Europy w poszczególnych kategoriach wagowych. Złoty medal w walce kumite full contact, w kategorii ciężkiej senior, zdobył podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jest to największy sportowy sukces dolnośląskiego policjanta i największy sukces w karate kyokushin w polskiej Policji. Przed turniejem nic nie wskazywało na tak ogromny sukces, ponieważ podinsp. Wojciech Żmija w turniejowej drabince znalazł się w "grupie śmierci".

Jednak w drodze po złoto funkcjonariusz wyeliminował tak wielkie sławy w karate, jak Mistrz Świata z 2013 r. Konstantin Goryushkin z Rosji, czy Mistrz Świata z 2014 r. Rudolf Conquet z Holandii.

Wojciech Żmija wygrał z nimi po ciężkich walkach jednogłośnymi decyzjami sędziów. Ciężka praca, dobry sztab treningowy i możliwość rozwoju zapewnionego przez przełożonych, spowodowały osiągniecie tak ogromnego sukcesu. Mimo silnego poobijania i poniesionych trudów turnieju, wrocławski policjant szczęśliwy dotarł już do domu i wrócił do służby.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych sportowych osiągnięć.