Kolejny sukces naszej koleżanki

Data publikacji 03.06.2015

Sierż. Ilona Działa policjantka IV komisariatu w Lublinie zdobyła złoty medal w indywidualnych walkach w kategorii 56kg, a tym samym została mistrzynią świata w tej kategorii wagowej. Mistrzostwa Świata w Taekwon-do odbyły się w miniony weekend w Jesolo we Włoszech.W 20-letniej karierze zawodowej sierż. Ilony Działy jest to drugi tytuł indywidualnej mistrzyni świata. Pierwszy tytuł zdobyła w 2011 roku w Nowej Zelandii.

Sierż. Ilona Działa, policjantka IV komisariatu w Lublinie zdobyła złoty medal w indywidualnych walkach w kategorii 56kg, a tym samym została mistrzynią świata w tej kategorii wagowej. Mistrzostwa Świata w Taekwon-do odbyły się w miniony weekend w Jesolo we Włoszech.

Ilona stoczyła w sumie pięć walk kolejno z zawodniczkami z Norwegii, Włoch, Ukrainy, Kanady oraz Chile. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki, każda z walk była na miarę finału mistrzostw. W 20-letniej karierze zawodowej sierż. Ilony Działy jest to drugi tytuł indywidualnej mistrzyni świata. Pierwszy tytuł zdobyła w 2011 roku w Nowej Zelandii.

To nie jedyny sukces naszej koleżanki. Ponadto, w czwartym dniu mistrzostw Polski zdobyły drużynowo brązowy medal w układach, przegrywając w półfinale z Nową Zelandią. Polska w klasyfikacji generalnej uplasowała się na trzecim miejscu, zaraz za Nową Zelandią i Rumunią.