St.post. Danuta Woszczek zwyciężyła w VII Limanowa Forrest

Data publikacji 07.07.2015

W minioną niedzielę w Limanowej odbyły się biegi anglosaskie VII Limanowa Forrest. Zwyciężczynią zarówno w klasyfikacji generalnej jaki i służb mundurowych została st. post. Danuta Woszczek - policjantka puławskiego garnizonu. Trasa biegu przebiegała po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Dystans liczył 7 kilometrów, a różnica wysokości wynosił 300 metrów.

St. post. Danuta Woszczek w Policji służy od dwóch lat. Od chwili zatrudnienia realizuje zadania w pionie prewencji. Świetnie łączy swoją pracę ze sportem. Od kilkudziesięciu lat marzy o sukcesie międzynarodowym, który coraz bliżej jest do zrealizowania. Już niedługo pobiegnie w Mistrzostwach Europy w biegach górskich, a jesienią w Mistrzostwach Świata w Wielkiej Brytanii.

W minioną niedzielę w morderczym upale zwyciężyła w VII Limanowa Forrest pokonując dziewięćdziesiąt rywalek. Trasa biegu przebiegała po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych i częściowo po asfalcie. Dystans liczył 7 kilometrów, a różnica wysokości wynosił 300 metrów.

Zarówno w klasyfikacji generalnej kobiet jak i klasyfikacji służb mundurowych Danuta zwyciężyła pokonując następną z rywalek o ponad minutę. To nie pierwszy jej sukces. W maju br w podbiegu pod Ślężą wygrała Mistrzostwa Polski uzyskując prawo startu w Mistrzostwach Europy na Maderze.