Wrocławska policjantka Mistrzynią Świata w Kickboxingu

Data publikacji 02.11.2015

W dniach 27 – 31 października 2015 r. w Belgradzie odbyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu federacji WAKO. Po raz kolejny wrocławska policjantka sierż. Paulina Bieć, która na co dzień łączy swoją sportową pasję ze służbą w formacji mundurowej, nie miała sobie równych, zdobywając już piąty w swej karierze, a drugi w Belgradzie, tytuł Mistrzyni Świata. W turnieju udział wzięło łącznie 670 zawodników, w trzech formułach: K-1, low-kick, kick-light.

Sześć medali przywiozła reprezentacja biało-czerwonych pod wodzą trenerów Tomasza Skrzypka i Tomasza Mamulskiego z rozegranych w Serbii Mistrzostw Świata organizacji WAKO w K-1. Wśród reprezentantów wystartowała sierż. Paulina Bieć, funkcjonariuszka pionu prewencji z Komisariatu Policji Wrocław – Grabiszynek. Jej start zakończył się kolejnym sukcesem.

W finale zawodów, pokonała reprezentantkę gospodarzy 3:0, zdobywając tym samym kolejny już tytuł Mistrzyni Świata. Paulina Bieć została jedyną zawodniczką, która w formule K-1, sięgnęła po złoty medal. Jest to już piąty jej tytuł Mistrzyni Świata. Zdobywając w Belgradzie złoty medal, funkcjonariuszka obroniła tytuł z 2013 r. zdobyty przez nią w Brazylii.

Pani Paulina trenuje Kickboxing od ponad 15 lat. Wcześniej także pływała. Ukończyła wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego. Do Policji wstąpiła, bo od dawna była zainteresowana mundurem i chciała czerpać satysfakcję z wykonywanego zawodu. Obecnie pełniąc służbę w pionie prewencji Komisariaty Policji Wrocław - Grabiszynek, kontynuuje karierę sportową, odnosząc sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. PaulinaBieć, oprócz tytułów Mistrzyni Świata, ma na swoim koncie również tytuły Mistrzyni Europy i Polski w Kickboxingu, w formułach K-1 oraz Low-Kick.

W 2014 r. policjantka, utalentowana zawodniczka, kolejny raz została również doceniona przez czytelników Gazety Wrocławskiej i w 62 plebiscycie znalazła się wśród dziesięciu najlepszych sportowców Dolnego Śląska.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.