Zabezpieczone nielegalne oprogramowanie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Zabezpieczone nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 12.12.2007

Nielegalne oprogramowanie komputerowe zabezpieczyli policjanci z pruszkowskiej komendy. Na miejscowym targowisku został zatrzymany 24-letni mężczyzna, który trudnił się zabronionym procederem. Funkcjonariusze znaleźli u niego ponad 1000 sztuk płyt CD.

Rozpowszechnianie nielegalnego oprogramowania oraz gier i filmów jest karalne. Dlatego też policjanci często organizują akcje na targowiskach, bazarach i giełdach, na których ten proceder kwitnie. Tak też było i tym razem, kiedy to znaleźli u Artura S., sprzedającego na targowisku „Mały Manhattan” w Pruszkowie, podejrzane płyty. Zostały one zabezpieczone i przewiezione do jednostki.

Jednak funkcjonariusze przypuszczali, że mężczyzna może mieć również inne tego rodzaju przedmioty. W związku z tym postanowili przeszukać jego mieszkanie. Tam znaleźli kolejną partię płyt, co do których zaistniało przypuszczenie, że są nielegalne.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1000 sztuk płyt CD, które zostaną przekazane biegłemu specjaliście celem wydania ekspertyzy. Jeżeli potwierdzą się podejrzenia funkcjonariuszy, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Powrót na górę strony
Polska Policja