Okradał sklepy jubilerskie, zatrzymali go policjanci - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Okradał sklepy jubilerskie, zatrzymali go policjanci

Policjanci z Pułtuska zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże biżuterii w dwóch sklepach jubilerskich. Do zdarzeń doszło w Ciechanowie i Makowie Mazowieckim. Podejrzany został złapany w Pułtusku po tym, jak doprowadził do kolizji drogowej. Straty spowodowane przez złodzieja to ponad 32 tys. złotych.

Do pierwszej kradzieży doszło w Makowie Mazowieckim 22 stycznia tego roku. Do jednego ze sklepów jubilerskich na terenie miasta wszedł mężczyzna, w wieku ok. 35 - 40 lat, i poprosił o pokazanie obrączek. Obsługującej go sprzedawczyni powiedział, że chce kupić dwie, dla siebie i żony. Sprawca przymierzał obrączki i prosił o pokazanie kolejnych. Wówczas, wykorzystując chwilową nieuwagę sprzedawczyni, zabrał z lady całą tacę z biżuterią i uciekł w pobliskie uliczki.  Pokrzywdzona podała rysopis złodzieja oraz to, że mówił po rosyjsku.  

Kolejne, podobne przestępstwo miało miejsce 1 lutego w Ciechanowie, również u jubilera. Jak się później okazało, ten sam sprawca poprosił o pokazanie biżuterii. Gdy sprzedawca położył na ladę palety z łańcuszkami i bransoletkami, złodziej zabrał je i uciekł.

Kilka dni później, 4 lutego, w Pułtusku doszło do kolizji drogowej, której sprawcą był obywatel Łotwy. Obecni na miejscu policjanci ukarali go mandatem karnym a samochód, którym kierował, zabezpieczyli na parkingu z powodu poważnych uszkodzeń. Mężczyzna miał się po niego zgłosić.

Funkcjonariuszy zastanowił jednak fakt obecności obcokrajowca w tym rejonie i powiązali to ze zgłoszonymi w regionie kradzieżami biżuterii. Sprawdzili zabezpieczony pojazd znajdując w nim przedmioty, które wskazywały na to, że jego właściciel był w okolicy okradzionych sklepów.  Gdy policjanci skontaktowali się z kolegami z Ciechanowa i Makowa Mazowieckiego okazało się, że sprawca kolizji drogowej to poszukiwany mężczyzna.

Gdy 37-latek przyszedł po swój samochód czekali już na niego policjanci. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży, 37-latek przyznał się i złożył wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres miesiąca.

(KWP w Radomiu / ms)

  • Zabezpieczony pojazd
  • Zatrzymany mężczyzna
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony