Kolejny sukces Justyny Kozdryk i złoty medal!

Data publikacji 16.02.2016

Pierwsze miejsce w Pucharze Świata w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych zajęła w miniony weekend w Dubaju reprezentantka Polski – Justyna Kozdryk, a na co dzień pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Gratulujemy!

W minioną sobotę, 13.02.br., reprezentacja Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych wyruszyła na dwa Puchary Świata, po raz kolejny na zaproszenie klubu „Dubai Club”. W składzie reprezentacji znalazła się oczywiście Justyna Kozdryk. Ostatnia prosta przed Igrzyskami Paraolimpijskimi i pierwszy dzień startów zakończył się  znakomitym wynikiem Justyny Kozdryk. Wynik 96 kg w wadze 45 kg daje naszej zawodniczce doskonałą pozycję w rankingu światowym będącym kwalifikacją do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Po Pucharze Świata w Dubaju reprezentacja poleci do Kuala Lumpur, gdzie weźmie udział w ostatniej szansie kwalifikacji do igrzysk. Wyjazd zawodników jest finansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z projektu „Olimpijczyk”, którego celem jest zwiększenie szans reprezentantów Polski we współzawodnictwie międzynarodowym.

To kolejny sukces Justyny Kozdryk. Pod koniec listopada ubiegłego roku w Egerze na Węgrzech odbyły  się Otwarte Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy z całego świata, m.in. z Chin, Algierii, Egiptu, Kamerunu.

W mistrzostwach nie mogło także zabraknąć reprezentantów Polski. Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowała Justyna Kozdryk. Nasza  koleżanka już w pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg. Pokonała m.in. aktualną mistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów. W kategorii „open” Justyna Kozdryk zajęła drugie miejsce z wynikiem 93 kg. Przegrała tylko z reprezentantką Chin.

W rozegranych w sierpniu w Pilźnie mistrzostwach, startująca w kategorii wagowej 47 kilogramów Justyna Kozdryk wycisnęła sztangę ważącą 117 kg. To kolejny tegoroczny sukces pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. W czasie czerwcowych XXXXII Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych, które rozegrano w Wiśle, również wywalczyła złoty krążek i zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „open” do 45 kg. Podobny sukces nasza koleżanka odniosła w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce, które odbyły się w kwietniu w Chorzowie. Siłaczka z Grójca zdominowała kategorię wagową 47 kilogramów i zapewniła sobie złoty krążek.

Podobny sukces nasza koleżanka odniosła w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce, które odbyły się w kwietniu w Chorzowie. Siłaczka z Grójca zdominowała kategorię wagową 47 kilogramów i zapewniła sobie złoty krążek.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.