Zabezpieczyli ponad pół tony nielegalnego tytoniu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Zabezpieczyli ponad pół tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 19.02.2016

Mieszkaniec Dąbrowy Chełmińskiej odpowie za posiadanie nielegalnego tytoniu. Policjanci z Fordonu zabezpieczyli na terenie jego posesji ponad pół tony suszu i krajanki tytoniowej. 32-latek naraził Skarb Państwa na straty blisko 370 tysięcy złotych. Kodeks karno-skarbowy przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z bydgoskiego Fordonu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych. Wcześniej funkcjonariusze ustalili, że jeden z mieszkańców Dąbrowy Chełmińskiej może być w posiadaniu tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Do realizacji przystąpili w środę (17.02.2016) po południu, wówczas weszli na teren jednej z posesji w Dąbrowie Chełmińskiej. W trakcie przeszukania w samochodzie znaleźli ponad pół tony suszu tytoniowego, a w pomieszczeniu gospodarczym krajankę tytoniową o wadze ponad 120 kg. Zabezpieczona została także maszynka do mielenia liści tytoniu. Do sprawy zatrzymali 32-latka.

Śledczy z bydgoskiego Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut przestępstwa z kodeksu karno-skarbowego, za który grozi do 3 lat więzienia. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 370 tysięcy złotych. Teraz podejrzany za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • zabezpieczony tytoń
  • policjanci zabezpieczają przedmioty
  • zabezpieczona maszyna
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony