Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Poszukiwany od 9 lat „wytropiony” przez dolnośląskich policjantów

Data publikacji 20.02.2016

Był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu „wytropili” mężczyznę, który od ponad 9 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, który jest podejrzany o działania w grupie przestępczej zajmującej się oszustwami związanymi z obrotem paliwami, wpadł w ręce dolnośląskich funkcjonariuszy na terenie innego województwa. Straty Skarbu Państwa w wyniku działalności przestępczej grupy szacuje się na nie mniej niż 15 milionów złotych.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 58 - letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna od ponad 9 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami związanymi z obrotem olejem napędowym.

Grupa poprzez swoją przestępczą działalność naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie należności publicznoprawnych w postaci nieodprowadzonego podatku VAT, stanowiące mienie wielkiej wartości w kwocie nie mniejszej niż 15 milionów złotych.

Policjanci z Wrocławia zajmujący się wyłapywaniem najgroźniejszych przestępców, analizując materiały, wpadli na trop poszukiwanego. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że może on teraz przebywać na terenie województwa śląskiego. Ten strzał okazał się celny. Do zatrzymania 58 - latka doszło w Siemianowicach Śląskich. Gdy wrocławscy policjanci zatrzymywali mężczyznę, był on całkowicie zaskoczony ich obecności w tym miejscu.

Poszukiwany po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

pp/ab

Powrót na górę strony