Dwie osoby uratowane przed zamarznięciem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Dwie osoby uratowane przed zamarznięciem

Data publikacji 04.03.2016

"Gdzie zamarznę to moja sprawa” - tak miał odpowiedzieć policjantom 61-letni mężczyzna, mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, który nietrzeźwy spał na chodniku na jednej z krośnieńskich ulic. Tylko wczoraj wieczorem (03.03.2016 r.) policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina uratowali dwóch mężczyzn przed pewnym zamarznięciem. W nocy na terenie powiatu temperatury dochodziły do kilku stopni poniżej zera. Skuteczna interwencja policjantów prawdopodobnie uratowała mężczyznom życie.

W Gubinie 55-letni bezdomny mężczyzna leżał nietrzeźwy na trawie, mówił bełkotliwie, nie wiedział gdzie się znajduje. Policjanci przewieźli mężczyznę do komendy z uwagi na niską temperaturę jaka panowała na dworze i realną groźbę zamarznięcia.

Podobnie było w Krośnie Odrz., gdzie 61-latek położył się spać nietrzeźwy na chodniku. Również tutaj policjanci interweniowali. Kiedy pomogli mężczyźnie wstać na nogi, stał się on bardzo agresywny, krzyczał; „że to jego sprawa gdzie zamarznie”. W tym przypadku również osoba znalazła schronienie w krośnieńskiej komendzie.

Przypominamy, że temperatury nadal spadają poniżej zera. Jeśli widzimy osoby, znajdujące się w okolicznościach, które zagrażają ich zdrowiu, a nawet życiu – należy powiadomić Policję, bądz inne służby. W ten sposób możemy uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ak)

Powrót na górę strony