81 zarzutów dla 52-letniego oszusta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

81 zarzutów dla 52-letniego oszusta

Data publikacji 09.03.2016

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z raciborskiej komendy zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 81 zarzutów 52-letniemu mieszkańcowi Raciborza. Śledczy ustalili, że mężczyzna przedstawiając fałszywe dane osobowe wyłudzał pożyczki z banków i firm pożyczkowych. W wyniku przestępczego procederu mężczyzna wyłudził ponad 27 tys. zł, a próbował wyłudzić także kwotę ponad 40 tys. zł.

W lipcu 2015 r. policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą w raciborskiej komendzie uzyskali informacje o osobie, zajmującej się wyłudzaniem i usiłowaniem wyłudzeń kredytów oferowanych przez banki.  Z uwagi na skomplikowanie i wielowątkowość sprawy, policjanci pracowali nad nią kilka miesięcy. W tym czasie śledczy ustalili i przesłuchali kilkadziesiąt osób.

W wyniku trwającego przez kilkanaście miesięcy przestępczego procederu, 52-latek wyłudził 27 tys. zł, a usiłował wyłudzić ponadto 40 tys. zł. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie oszustowi 81 zarzutów. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat więzienia. 

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony