Kolejne sukcesy sportowe naszej policjantki

Data publikacji 14.03.2016

Dwa złote medale: w układach formalnych II DAN oraz w indywidualnych walkach kobiet w kat. 56 kg zdobyła nasza koleżanka, st. sierż. Ilona Działa. Policjantka z IV komisariatu w Lublinie w miniony weekend wzięła udział w turnieju - Puchar Polski Taekwon-do Seniorów i Juniorów, jaki odbył się w Rybniku. Tym samym uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

St. sierż. Ilony Działy - policjantki z IV Komisariatu w Lublinie, a zarazem czołowej zawodniczki kadry narodowej kobiet nie mogło zabraknąć na tak prestiżowej imprezie, jaką był Puchar Polski Taekwon-do Seniorów i Juniorów w  Rybniku. Był to pierwszy w sezonie turniej kwalifikacyjny do Kadry Narodowej.

Nasza koleżanka, wielokrotna medalistka, po półrocznej przerwie podyktowanej kontuzją, powróciła na maty do rywalizacji o najwyższe miejsca na podium. Jak się okazało, nie zawiodła. W turnieju wywalczyła złoty medal w układach formalnych II DAN, złoty medal w indywidualnych walkach kobiet w kat. 56 kg. Tym samym nasza koleżanka została najlepszą zawodniczką turnieju. Jej klub macierzysty MKS Lewart AGS Lubartów w klasyfikacji medalowej uplasował się na pierwszym miejscu.

Udział w turnieju był także sprawdzianem szlifowanej formy do zbliżających się XXXI Seniorów i XXII Juniorów Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 28.04. - 01.05.2016r. w Tampere w  Finlandii.