St. sierż. Dorota Jargieło-Mróż zwycięzcą XIII Wiosennego Biegu Przełajowego Służb Mundurowych w klasyfikacji kobiet

Data publikacji 29.04.2016

To kolejne zwycięstwo policjantki z Biłgoraja. Drugi rok z rzędu st. sierż. Dorota Jargieło-Mróz może pochwalić się wygraną Mistrzostw w Biegach Służb Mundurowych. Policjantka od lat czynnie biega i zajmuje czołowe miejsca w zawodach. I tym razem pokonała trasę o długości 10 kilometrów z najlepszym wynikiem w klasyfikacji kobiet. Gratulujemy!

W Szkole Policji w Katowicach odbył się po raz trzynasty Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Kapryśna pogoda spowodowała, że bieg był wyjątkowo wymagający, ponieważ niska temperatura i padający deszcz utrudniały rywalizację. Na linii startu stanęło blisko 200 zawodników reprezentujących większość polskich służb mundurowych. Wśród zawodników byli przedstawiciele Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej , Służby Więziennej, policjanci jednostek terenowych Policji oraz słuchacze Szkoły Policji w Katowicach.

Biegacze wystartowali do rywalizacji na trasie o długości 10 kilometrów prowadzącej pobliskimi drogami gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami. Pierwsze miejsce z wynikiem 00:33:53 w kategorii mężczyzn wywalczył Łukasz Oślizło reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła st. sierż. Dorota Jargieło-Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, z wynikiem 00:42:04. Drużynowo najlepsi okazali się policjanci z KMP w Katowicach.

St. sierż. Dorota Jargieło-Mróz swoją przygodę z bieganiem zaczęła już w szkole podstawowej kiedy była zawodniczką Klubu Sportowego Znicz Biłgoraj. Dorota biegała pod okiem trenera Mieczysława Jamroza. Jest wielokrotną medalistką Województwa Lubelskiego oraz Mistrzostw Polski, jak również reprezentantką Kadry Polski. Już 5 –krotnie brała udział w Mistrzostwach Służb Mundurowych w Katowicach, gdzie w roku 2015 i 2016 zajęła zwycięskie I miejsca. Cały czas aktywnie biega. Od listopada 2015 roku do marca 2016 brała udział w cyklu biegów City Trail Lublin, gdzie w klasyfikacji generalnej zdobyła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!