Post. Szymon Kulka Mistrzem Polski

Kolejny udany start policyjnych lekkoatletów. Post. Szymon Kulka zaliczył doskonały występ w 10. Biegu Ursynowa, gdzie pokonał czołowych polskich biegaczy i z czasem 13:56 wygrał zawody. Równie dobry wynik zanotowała sierż. Anna Wojtulewicz, która w półmaratonie w Korycinie zajęła 4 miejsce.

Doskonały start post. Szymona Kulki (KPP Gorlice), będącego członkiem Reprezentacji Komendanta Głównego Policji, który 11.06.2016 w Warszawie wygrał Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 5 km, uzyskując doskonały czas 13:56 min., pokonując całą krajową czołówkę. Mistrzostwa były rozgrywane w ramach 10. Biegu Ursynowa. Na podkreślenie zasługuje fakt , iż osiągnięty wynik jest najlepszym rezultatem uzyskanym przez Polaka na tej trasie.

Jest to kolejny tytuł mistrzowski Szymona Kulki, który jest biegaczem ścisłej czołówki krajowej, członkiem kadry narodowej i aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbędą się w lipcu br. w Amsterdamie oraz do uzyskania minimum olimpijskiego na Igrzyska w Rio de Janeiro.

Doskonały strat zanotowała również członkini Reprezentacji Komendanta Głównego Policji sierż. Anna Wojtulewicz (KMP Białystok), która w półmaratonie w Korycinie z czasem 1:28:42, będąc najlepszą Polką, zajęła w klasyfikacji generalnej biegu 4 miejsce, ustępując jedynie dwóm reprezentantkom Kenii i reprezentantce Rosji

Życzymy naszym reprezentantom kolejnych sukcesów.