Koszaliński policjant na najwyższym podium

Data publikacji 17.06.2016

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie nadkom. Dariusz Jęcek okazał się najlepszy i zajął I miejsce w kategorii masters podczas Międzynarodowych Mistrzostw Pomorza Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska.

4 czerwca 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Reska. W zawodach wzięło udział 289 zawodników z 17 klubów sportowych z Polski, Niemiec i Rosji.

Podczas mistrzostw nasz kolega reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin Kanku Tymień, w którym na co dzień trenuje.

Jak przyznał nadkom. Dariusz Jęcek poziom zawodów był bardzo wysoki. Ostatecznie jednak w dogrywce podczas finałowej walki wygrał ze swoim przeciwnikiem i zdobył pierwsze miejsce w kat. open masters (+35 lat).

Nadkom. Dariusz Jęcek służbę w Policji rozpoczął 17 lat temu. Sztuki walki zaczął trenować w wieku 14 lat w Koszalinie. Ostatecznie podczas studiów z racji wielu zmian podjął decyzję o ich rezygnacji. Jednak po 18 latach wznowił treningi, od czterech lat ćwiczy regularnie i bierze udział w różnych zawodach. Funkcjonariusz swoją pasję zaszczepił w żonie i dzieciach, którzy trenują razem z nim i również osiągają sukcesy sportowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!