Policjant po służbie zatrzymał podejrzaną o rozbój - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Policjant po służbie zatrzymał podejrzaną o rozbój

Data publikacji 08.08.2016

Policjant z wydziału kryminalnego w Wawrze, będąc po służbie, zatrzymał kobietę podejrzewaną o rozbój. Rozpoznał ją po rysopisie podanym przez pokrzywdzoną kilka dni wcześniej. Jak wynika z ustaleń policjantów, kobieta obezwładniła pracownicę sklepu, rozpylając w jej kierunku nieznaną substancję, a następnie ukradła prawie 1000 zł i złoty pierścionek. Kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut rozboju.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Wawra przyjęli zawiadomienie o rozboju. Pokrzywdzona podała rysopis kobiety, która weszła do sklepu i próbowała sprzedać jej perfumy. Gdy ta odmówiła ich kupna, w jej kierunku została rozpylona nieznana substancja. Zawiadamiająca poczuła się ociężale, nie była zdolna do jakiejkolwiek reakcji. Jak przez mgłę widziała sprawczynię, wyjmującą pieniądze z szuflady, portfela oraz zdejmującą z jej ręki złoty pierścionek. Pokrzywdzona wartość strat oszacowała na kwotę prawie 1400 zł.

Kilka dni po zdarzeniu, policjant z wydziału kryminalnego, w czasie wolnym od służby zauważył na ulicy kobietę podejrzewaną o dokonanie tego rozboju. Rozpoznał ją dzięki rysopisowi podanemu przez pokrzywdzoną. 54-letnia kobieta została zatrzymana.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanej zarzutu rozboju.

Może jej grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja