Sprawca napadu na punkt jubilerski w rękach policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na punkt jubilerski w rękach policjantów

Data publikacji 07.09.2016

W zaledwie kilka dni policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili i zatrzymali sprawcę, który dokonał rozboju na punkt jubilerski w Nowym Sączu. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło 4 września br. około godz. 20:00 na terenie powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna kilka dni wcześniej tj.  25 sierpnia br. po godz. 17, wtargnął do jednego z punktów jubilerskich w centrum Nowego Sącza, gdzie przy użyciu przedmiotu przypominającego broń sterroryzował pracownię sklepu, a następnie skradł biżuterię o wartości kilkudziesięciu tys. zł.

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie sprawcy. Zabezpieczono ślady, przesłuchano świadków, do działań użyto także policyjne psy tropiące. Ustalono rysopis oraz sporządzono wizerunek mężczyzny, który następnie został przesłany do środków masowego przekazu, a także do innych jednostek Policji. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali każdą informację, analizowali każdy ślad. Dzięki tym wszystkim czynnościom, ostatecznie wytypowali i namierzyli 34-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Ponadto w toku prowadzonych czynności policjanci, zabezpieczyli broń gazową, część biżuterii oraz kilka tys. zł. Obecnie funkcjonariusze pracują nad odzyskaniem pozostałej części skradzionego mienia.

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Prokuratury Rejonowej wobec 34-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.  Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu mężczyzna za kratkami może spędzić nawet 12 lat.

(KWP Kraków /dk)

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja