Kolejny podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym trafił do aresztu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Kolejny podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym trafił do aresztu

Data publikacji 18.10.2016

Małopolscy policjanci zatrzymali ostatniego podejrzanego w sprawie śmiertelnego pobicia, do którego doszło w Krakowie w 2012, w pobliżu jednego z centrów rozrywkowych. 25-letni Filip G., poszukiwany od 4 lat listem gończym, trafił do aresztu.

Do śmiertelnego pobicia doszło 23 września 2012 r. w godzinach wieczornych, w okolicach jednego z krakowskich centrów rozrywkowych. W wyniku starć siłowych dwóch grup chuliganów zginął 32-letni Dariusz D. W tej samej bójce ranny został inny 40-letni mężczyzna.

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zatrzymali 16 pseudokibiców identyfikujących się z dwoma krakowskimi klubami sportowymi. Po przedstawieniu zarzutów we wstępnej fazie postępowania aresztowano 6 podejrzanych. Podczas dalszych czynności prowadzonych w tej sprawie, policjanci ustalili i zatrzymali kolejnych 14 pseudokibiców, którzy  także usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Za trzema podejrzanymi ukrywającymi się przed organami ścigania, rozesłano listy gończe. Dwójka z nich została szybko zlokalizowana i zatrzymana. Marek D. został zatrzymany 18.02.2015 r., kolejnego z poszukiwanych, Tomasza L., zatrzymano 1 września 2015 r.

Ostatni z podejrzanych, 25-letni Filip G., wpadł w ręce stróżów prawa 13 października br. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Jemu również, tak  jak i pozostałym, zarzuca się udział w bójce, której następstwem była śmierć człowieka.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja