Odzyskali skradzione pojazdy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzione pojazdy

Data publikacji 15.11.2016

Wspólne działania policjantów z Ochoty i funkcjonariuszy z Radzymina doprowadziły do odzyskania toyoty, skradzionej kilka dni temu na terenie Ochoty. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn. Także mundurowi z Konina zabezpieczyli BMW, skradzione w Niemczech.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu od kilku dni pracowali nad sprawą kradzieży toyoty wartej ponad 100 tysięcy złotych z terenu Ochoty. Kryminalni sprawdzali skrupulatnie wszystkie docierające do nich sygnały. Zbierali informacje i typowali osoby, które mogły mieć związek z tą kradzieżą.

W sobotę nastąpił przełom w sprawie. Policjanci z Radzymina wspólnie z funkcjonariuszami z Ochoty skontrolowali jedną z posesji, gdzie w garażu znaleźli już częściowo zdemontowaną po kradzieży toyotę. Funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego Kamila S., 23-letniego Kamila K. i 22-letniego Marcina R.

Zgromadzone przez śledczych dowody dały podstawę do przedstawienia 21- i 23-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat wiezienia. 22-letni Marcin K. odpowie za paserstwo. Wszyscy zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem.

----

12 listopada br. policyjny patrol z Wydziału Ruchu Drogowego patrolował autostradę A-2. Około godziny 13:00 w okolicy punktu poboru opłat w Żdżarach, policjanci zauważyli BMW 320 na niemieckich numerach rejestracyjnych, które miało zbitą niewielką trójkątną szybę w tylnych drzwiach z prawej strony. Intuicja podpowiadała doświadczonym policjantom, że auto może pochodzić z kradzieży.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Aby nie dopuścić do próby ucieczki, do zatrzymania bmw użyli własnego radiowozu oraz zatrzymanego pojazdu ciężarowego. W ten sposób utworzyła się blokada niemożliwa do sforsowania podczas ewentualnej ucieczki kierującego bmw.

Okazało się, że policyjne podejrzenia były jak najbardziej słuszne. Kiedy tylko funkcjonariusze zatrzymali podejrzany pojazd do kontroli, kierowca bardzo szybko z niego wysiadł i chciał uciekać pieszo. Został jednak natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Okazał się nim 19-letni obywatel Litwy. Natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że samochód został skradziony z jednego z berlińskich parkingów.

(KSP / KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja