Reprezentacje Komendanta Głównego Policji kobiet i mężczyzn kopią piłkę po mistrzowsku

Data publikacji 26.01.2017

Reprezentacje Komendanta Głównego Policji w kategorii kobiet i mężczyzn po raz pierwszy w 2017 r. miały okazję brać udział w rozgrywkach piłkarskich. Turniej „Forensics Cup 2017”, który odbył się 20 stycznia 2017 roku we Wrocławiu na sztucznej nawierzchni wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego, pozwolił naszym drużynom zmierzyć się z rywalami i był szansą do sprawdzenia dyspozycji zawodników przed największym Turniejem piłkarskim Służb Mundurowych w Polsce im. podkom. Andrzeja Struja, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8 – 10 lutego 2017 roku.

W kategorii kobiet poza reprezentacją Komendy Głównej Policji udział wzięły drużyny z komend wojewódzkich Policji w Olsztynie i Katowicach, a także z Komendy Stołecznej Policji. Rywalizacja odbywała się w formule mecz i rewanż. Kobieca reprezentacja KGP swoją postawą od pierwszego do ostatniego meczu Turnieju udowodniła że pasmo sukcesów z 2016 roku jest kontynuowane, a kolejny 2017 rok zapowiada się jeszcze lepiej. Nasze dziewczyny dwukrotnie pozostawiły w pokonanym polu drużyny rywalek i pewnie zwyciężyły w rozgrywkach. Dzięki pięknej i skutecznej grze reprezentacja Komendanta Głównego Policji kobiet w stylu godnym mistrzyń sięgnęła po pierwsze w tym roku trofeum.

Na wysokości zadania stanęła także drużyna męska. W Turnieju Fornesics Cup 2017 mężczyźni rywalizowali w dwóch grupach, każda po 8 drużyn. Profesjonalne podejście i głód sukcesu naszych kadrowiczów widać było już od pierwszej minuty rozgrywek. Zwycięstwo 6:0 nad KP Góra rozbudziło apetyty zarówno zawodników, jak i sztabu szkoleniowego. Remis 1:1 z drużyną SPAP Wrocław w drugim spotkaniu jeszcze bardziej zmotywował graczy KGP. Fazę grupową nasi reprezentanci zakończyli na pierwszym miejscu wygrywając zdecydowanie pozostałe spotkania. W półfinale reprezentacja zmierzyła się z KWP we Wrocławiu i po raz kolejny pokazała swoją ogromną siłę, rozbijając rywali aż 5:1. Finałowy mecz rozegrał się pomiędzy naszą kadrą, a reprezentacją KWP w Olsztynie. Spotkanie od pierwszej minuty obfitowało w ciekawe okazje bramkowe i twardą grę. Sytuacja zmieniała się niczym w dobrym kinie akcji. Nasi reprezentanci kolejno prowadzili 1:0, remisowali 1:1, po to by w końcówce zapewnić sobie prowadzenie 2:1. Gdy zwycięstwo wydawało się rzeczą niemal pewną, KWP w Olsztynie przeprowadziła ostatnią akcję w meczu. Wynik 2:2 dał nadzieje drużynom, co oznaczało 5 minutową dogrywkę. Mimo niefortunnie straconej w końcówce podstawowego czasu gry bramce, nasi reprezentanci zachowali spokój i konsekwentnie realizowali założenia taktyczne, nakreślone przez sztab szkoleniowy. W ciągu 5 minut stworzyli wiele klarownych sytuacji, a wykorzystanie 3 z nich zapewniło upragnione zwycięstwo w stosunku  bramek 5:2, a także końcowy sukces w całym Turnieju.

Turniej Forensics Cup 2017 został rozegrany na bardzo wysokim poziomie, a zaangażowanie i poziom drużyn były naprawdę imponujące. W trakcie całego dnia rozgrywek kobieca reprezentacja Komendanta Głównego osiągnęła stosunek bramek 20:3, a mężczyźni zdobyli 66 bramek, tracąc zaledwie 5. Jest to potwierdzenie ciężkiej pracy i wielu treningów obu drużyn oraz zaangażowania w każdą minutę spędzoną na boisku.

Serdecznie gratulujemy organizatorom z Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu za profesjonalne przygotowanie zawodów, a  naszym drużynom życzymy kolejnych zwycięstw.