Pracownik Policji zajął II miejsce w mistrzostwach województwa pomorskiego w łucznictwie

Data publikacji 02.03.2017

Pracownik policji z komendy w Kościerzynie zajął II miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Łucznictwie na hali MRKS w Gdańsku. Wygrana pozwoli mu wziąć udział w starcie w mistrzostwach Polski, które odbędą się w tym roku w Kielcach.

W minioną sobotę i niedzielę, 25 i 26.02.br., w Gdańsku, odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Łucznictwie osób niepełnosprawnych. W zawodach startowało ponad 40 osób z województwa pomorskiego. Kościerzynę reprezentował m.in. pracownik kościerskiej komendy Leszek Słomiński. Zawodnik startował w konkurencji strzelania z łuku z odległości 18 m do tarczy trzystrzałowej i zdobył wicemistrzostwo województwa pomorskiego oraz brązowy medal w kategorii open seniorów.

To ogromny sukces, tym bardziej że Leszek Słomiński wystartował z niedowładem i bólem lewej ręki, a także po półrocznej przerwie. Zawody te były dobrym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 1-2 kwietnia 2017 roku w Kielcach.