Medale dla policjantek w Pucharze Polski w Taekwon-do

Data publikacji 08.03.2017

Ilona Działa-Ćwiek policjantka z lubelskiej komendy oraz Wioletta Hanisch z garnizonu dolnośląskiego udowodniły swój profesjonalizm i zdobyły medale w Pucharze Polski w Taekwon-do. W imprezie zorganizowanej w Mykanowie wzięło udział prawie 300 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów. Zawody stanowiły pierwszą kwalifikację do reprezentacji Polski seniorów i juniorów, która pod koniec kwietnia wyjedzie do Sofii na tegoroczne XXXII Mistrzostwa Europy.

St. sierż. Ilona Działa-Ćwiek to nasza wielokrotna medalistka w Taekwon-do. Policjantka pełniąca na co dzień służbę w IV komisariacie Policji w Lublinie w miniony weekend zdobyła kolejne dwa złote medale. W Pucharze Polski Seniorów wygrała wszystkie pojedynki w kategorii do 56kg. Nasza dzielna policjantka została również wybrana najlepszą zawodniczką turnieju wśród kobiet. W przeszłości dwukrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Świata, siedmiokrotnie tytuł Mistrzyni Europy i jedenastokrotnie tytuł Mistrzyni Polski. Serdecznie gratulujemy!

St. sierż. Ilona Działa-Ćwiek to czołowa zawodniczka kadry narodowej kobiet Taekwondo. W ubiegłym roku podczas XXI Mistrzostw Europy Seniorów w Taekwon-do ITF zdobyła trzy złote medale. Podczas odbywającego się w miniony weekend Pucharze Polski Seniorów Taekwon-do w m. Mykanów k. Częstochowy zdobyła kolejne dwa złote medale: w ind. walkach w kat do 56kg oraz w ind. układach II DAN. Puchar Polski był pierwszym turniejem rozpoczynającym sezon 2017, jak również turniejem kwalifikacyjnym do składu Kadry Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 19-23 kwietnia 2017 roku w Sofii w Bułgarii.

Policjantka na co dzień służbę pełni w IV komisariacie Policji w Lublinie. Każdego roku startuje w najważniejszych zawodach Taekwon-do ITF. Dwukrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Świata, siedmiokrotnie tytuł Mistrzyni Europy i jedenastokrotnie tytuł Mistrzyni Polski.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

(KWP w Lublinie / mw)

***

Policjantka z Legnicy – Wioletta Hanisch zdobyła złoty i srebrny medal w Pucharze Polski w Taekwon-do. Funkcjonariuszka zajęła pierwsze miejsce w walkach powyżej 75 kg oraz zdobyła srebro w układach formalnych. W imprezie zorganizowanej w Mykanowie wzięło udział prawie 300 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów. Zawody stanowiły pierwszą kwalifikację do reprezentacji Polski seniorów i juniorów, która pod koniec kwietnia wyjedzie do Sofii na tegoroczne XXXII Mistrzostwa Europy.

W dniach od 3 do 5 marca br. w Mykanowie odbył się Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. W zawodach wzięło udział prawie 300 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów. W zmaganiach o najwyższe miejsce na podium wystartowała legnicka policjantka Wioletta Hanisch. Policjantka w mistrzowskim stylu wywalczyła złoty medal w walkach powyżej 75 kg oraz srebrny w układach formalnych. Znakomity wynik zapewnił jej miejsce w kadrze narodowej Taekwon-do, która pod koniec kwietnia wyjedzie do Sofii na tegoroczne XXXII Mistrzostwa Europy.

Funkcjonariuszka Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy jest obecną wicemistrzynią świata w indywidualnych walkach oraz testach siły kobiet w kategorii powyżej 75 kg.

Zapytana o plany odpowiedziała - „Planuję powrót do szczytowej formy, wkrótce zbliżają się Mistrzostwa Świata w Dublinie.