Podsumowanie zabezpieczenia meczu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk

Podsumowanie zabezpieczenia meczu

Data publikacji 20.03.2017

Przeszło 700 gdańskich policjantów zabezpieczało mecz piłki nożnej pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa. Pomimo bardzo dużej liczby kibiców, którzy przyjechali na mecz, policjanci nie dopuścili do żadnych poważnych incydentów. Na wszelkie przejawy łamania prawa reagowali szybko i stanowczo. W trakcie zabezpieczania funkcjonariusze wylegitymowali przeszło 600 kibiców, zatrzymali 6 mężczyzn i nałożyli 208 mandatów karnych

W niedzielę, 19.03.br.,na stadionie przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdańska i kibiców czuwało przeszło 700 gdańskich policjantów. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie całego miasta. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Policjanci profesjonalnie zabezpieczyli to wydarzenie i nie odnotowali żadnych poważnych incydentów, a policyjne siły pozostawały poza stadionem. Funkcjonariusze monitorowali zachowania kibiców nie tylko w trakcie meczu ale szczególnie przed i po jego zakończeniu.

W trakcie całego zabezpieczenia policjanci wylegitymowali przeszło 600 osób. Osoby, które lekceważyły obowiązujące przepisy i to nie tylko na stadionie, ale także poza nim, mogły liczyć na konsekwencje swojego zachowania. Na 208 sprawców wykroczeń mundurowi nałożyli mandaty karne, m.in. za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym i zaśmiecanie.

W wyniku przeprowadzonych kontroli policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn. Dwóch z nich było poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, natomiast pozostali to kibice z Warszawy i okolic, którzy posiadali przy sobie materiały pirotechniczne i narkotyki. Mężczyźni, którzy byli poszukiwani po czynnościach procesowych zostali zwolnieni, natomiast pozostali trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą kontynuowane z ich udziałem czynności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony