Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Współpraca polsko-niemiecka przynosi efekty – odzyskujemy skradzione mienie

Data publikacji 21.03.2017

Dzięki skutecznej współpracy policjantów z Polski i Niemiec odzyskano warty około 500 euro rower skradziony z okolic Berlina. Policjanci odnaleźli jednoślad na terenie posesji 67-letniego mieszkańca gminy Drezdenko. To kolejny przykład udanej współpracy polsko-niemieckiej Policji, która trwa już ponad 25 lat.

Od ponad 25 lat policjanci z Polski i Niemiec współpracują ze sobą, skutecznie walcząc z przestępczością i zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom przygranicznych regionów. W grudniu 2016 roku Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Prezydium Policji Landu Brandenburgia w Poczdamie oraz Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowały międzynarodową konferencję, podczas której podsumowano trwającą od ćwierćwiecza współpracę stróżów prawa z Polski i Niemiec:

Lubuska i Brandenburska Policja to już 25 lat współpracy ►

Efekty ich współpracy to m.in. wspólne starania o bezpieczeństwo osób starszych, zapewnianie bezpieczeństwa na Woodstocku, wspólne patrole rowerowe, a także skuteczne odzyskiwanie skradzionych pojazdów:

Policjanci z Polski i Niemiec o bezpieczeństwie osób starszych ►

Polsko-niemiecka współpraca na Woodstocku ►

Polsko-niemiecka Policja rowerowa ►

Gang samochodowy rozbity dzięki JIT ►

Skuteczne zarządzanie informacją - Audi odzyskane ►

Odzyskana koparka o wartości blisko 650 tysięcy złotych ►

Skradziony w Niemczech odzyskany w Gorzowie ►

Kolejnym przykładem skutecznej współpracy polsko-niemieckiej Policji jest odzyskany w niedzielę, 19 marca br., rower skradziony z okolic Berlina. O kradzieży poinformowani zostali funkcjonariusze Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, którzy otrzymaną wiadomość przekazali do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Z posiadanych informacji wynikało, że rower może znajdować się na terenie gminy Drezdenko. Sprawą zajęli się kryminalni z tamtejszego komisariatu Policji, którzy dzięki szybkiej i skutecznej pracy, a także dobremu rozpoznaniu terenu, ustalili dokładne miejsce, w którym znajdował się skradziony jednoślad. Na posesji jednego z mieszkańców gminy Drezdenko policjanci odzyskali i zabezpieczyli rower utracony w Niemczech. 67-letni właściciel posesji poinformował policjantów, że tego samego dnia kupił go w Berlinie, okazując im dowód zakupu. Drezdeneccy kryminalni prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności kradzieży jednośladu, którego wartość oszacowana została przez właściciela na około 500 euro. 

(KWP w Gorzowie/ mw)

  • odzyskany rower
  • odzyskany rower
  • odzyskany rower
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony