Legnicka policjantka dwa razy stanęła na podium w zawodach Open Taekwon-do ITF Barcelona - Fujimae Cup

Data publikacji 22.03.2017

Legnicka policjantka – Wioletta Hanisch - wróciła z dwoma medalami z zawodów Open Taekwon-do ITF Barcelona - Fujimae Cup, jakie odbyły się w Centre Municipal Desports w Barcelonie. Funkcjonariuszka wywalczyła srebrny medal w walkach seniorek stopni mistrzowskich oraz brąz w układach formalnych stopni mistrzowskich III Dan, podczas których walczyła z mężczyznami, ponieważ była jedyną kobietą w tej kategorii.

18 marca br. w Barcelonie odbyły się zawody Open Taekwon-do ITF Barcelona - Fujimae Cup, które zorganizowano w Centre Municipal Desports. W zawodach wzięło udział 375 zawodników reprezentujących ponad 6 krajów. Starsza posterunkowa Wioletta Hanisch, funkcjonariuszka Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, wywalczyła srebrny medal w walkach seniorek, stopni mistrzowskich w kategorii wagowej open powyżej 62 kg. W półfinale Wioletta zmierzyła się z reprezentantką Izraela, z którą jednogłośnie wygrała. Jednak w finale uległa koleżance z kadry narodowej, która w rezultacie zwyciężyła.

W układach formalnych stopni mistrzowskich III Dan policjantka zdobyła brązowy medal. Legnicka funkcjonariuszka jako jedyna zawodniczka ze stopniem III Dan,startowała w kategorii mężczyzn III Dan, gdzie w walce o wejście do finału przegrała z reprezentantem Hiszpanii.

Przypomnijmy, st. post. Wioletta Hanisch jest obecną wicemistrzynią świata w indywidualnych walkach oraz testach siły kobiet w kategorii powyżej 75 kg.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!