Sierż. Danuta Woszczek wicemistrzynią świata w biegu na 3000 m

Data publikacji 31.03.2017

Puławska policjantka - sierż. Danuta Woszczek po raz kolejny stanęła na podium. Została wicemistrzynią świata w biegu na 3000 m w World Masters Athletics Championships Indoor Daegu 2017 w Korei Południowej. To nie jedyne trofeum, które zdobyła podczas tych mistrzostw. Jeszcze tego samego dnia, wraz ze swoimi koleżankami z reprezentacji, w sztafecie 4 x 200 m znowu sięgnęła po srebro.

Sierż. Danuta Woszczek – policjantka z puławskiej komendy od lat świetnie łączy służbę ze swoją pasją jaką jest bieganie. Mimo wielu obowiązków, tak organizuje sobie pracę żeby mieć czas na treningi i ciągłe doskonalenie. Policjanci, którzy mają przyjemność z nią pracować wiedzą, że Danuta „biegusiem” nie tylko zrobi co do niej należy, ale pomoże też swoim kolegom i koleżankom. Aktualnie zajmuje się sprawami nieletnich i młodzieży.

Do World Masters Athletics Championships Indoor Daegu 2017, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Korei Południowej pojechała z nastawieniem, że są tylko treningiem przygotowawczym do zbliżającego się sezonu startowego. Ale każdy, kto zna naszą policjantkę wie, że nie odda pola bez walki. Nie inaczej było i tym razem. 22 marca w biegu na 3000 m zdobyła srebrny medal, a trzy dni później w biegu na 1500 m brązowy. Jeszcze tego samego dnia, wraz ze swoimi koleżankami z reprezentacji, w sztafecie 4 x 200 m znowu sięgnęła po srebro.

Przed sierż. Danutą Woszczek kolejny, pełen wyzwań sezon. Już w lipcu wystartuje na Mistrzostwach Europy w Arhus w Danii na swoim koronnym dystansie, 2000 m z przeszkodami gdzie chce poprawić swój życiowy wynik z Perth w Australii gdzie zdobyła złoty medal. Gratulujemy zdobytych medali i trzymamy kciuki za naszą koleżankę.