Policjanci z OPP uratowali życie przechodniowi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Policjanci z OPP uratowali życie przechodniowi

Data publikacji 18.04.2017

Podczas wczorajszego zabezpieczenia meczu piłkarskiego pomiędzy Legią Warszawa a Koroną Kielce policjanci z Oddziału Prewencji Policji uratowali życie 72-latkowi, który nagle zasłabł w pobliżu kanałku Kusocińskiego. Do czasu przybycia karetki funkcjonariusze reanimowali przechodnia, aby przywrócić mu czynności życiowe. Jak stwierdził później lekarz, to głównie dzięki ich natychmiastowej rekcji mężczyzna przeżył.

Wczoraj, 17.04.br., około 15:40 przy ulicy Czerniakowskiej w okolicy kanałku Kusocińskiego zasłabł 72-letni mężczyzna. Na pomoc leżącemu na chodniku przechodniowi ruszyli policjanci z VIII Kompanii OPP biorący udział w zabezpieczeniu imprezy sportowej na stadionie Legii Warszawa.

Widząc skulonego i zsiniałego mężczyznę sierż. Mateusz Marszałek i st. sierż. Przemysław Przygodziński rozpoczęli natychmiastową reanimację, którą prowadzili aż do przyjazdu karetki pogotowia. Lekarz, który przywiózł pacjenta do szpitala stwierdził później, że 72-latek przeżył zawał głównie dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów. 

(KSP / mw)

Powrót na górę strony