Iława: Policjant z Komisariatu Policji w Suszu trzeci w Mistrzostwach Polski Policjantów w triathlonie

Data publikacji 13.06.2017

Reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie wzięli udział w Triathlonie Mietków 2017 na dystansie 1/4 Ironmana podczas, którego rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów. O zwycięstwo i Puchar Komendanta Głównego Policji rywalizowało 736 zawodników w tym 40 policjantów. Trzeci na podium o uplasował się st. sierż. Daniel Szul z Komisariatu Policji w Suszu.

W  minioną niedzielę w Mietkowie niedaleko Wrocławia odbyły się zawody Triathlon Mietków 2017 na dystansie 1/4 Ironmana podczas, których rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów - to w nim brało udział dwóch reprezentantów Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Oprócz rywalizacji Open policjanci walczyli w swojej rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji.

W zmaganiach na dystansie - 950m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10500m biegu udział wzięło 736 zawodników w tym 40 policjantów. Po zaciętej rywalizacji, którą ukończyło 531 zawodników wyłoniono zwycięzców. Najlepszym wśród policjantów okazał się reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, który z czasem 02:08:15 ukończył rywalizację. Drugie miejsce wywalczył asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji bielskiej komendy, który ukończył zmagania z czasem 02:17:21.  Trzecie miejsce na podium zajął st. sierż. Daniel Szul z Komisariatu Policji w Suszu, który zawody ukończył z czasem  02:22:32. Kolejny reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Iławie  asp. Siemianowski Sławomir z Komisariatu Policji w Suszu rywalizację ukończył z czasem 02:37:23.

Dla zawodników mistrzostwa były sporym wyzwaniem, ponieważ funkcjonariusze ścigali się w pełnym słońcu m. in. po wałach zalewu mietkowskiego.

Przypomnijmy w sierpniu 2016 roku st. sierż. Daniel Szul oraz asp. Sławomir Siemianowski funkcjonariusze Komisariatu Policji w Suszu uczestniczyli w "Test -Maratonie Ekstremalnym Policji HARDMAN". Wtedy to po godzinie 21.00,  8 zawodników rozpoczęło maraton. Aby zaliczyć tą konkurencję w warunkach nocnych musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym a następnie dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m. Wtedy najszybszym zawodnikiem maratonu okazał się st. sierż. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, docierając jako pierwszy do mety z łącznym czasem duatlonu – 1 godz. 2 min. 30 sek. Tuż za nim na podium uplasowali się jego koledzy z jednostki asp. Sławomir Siemianowski oraz asp. szt. Waldemar Markuszewski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.