Policyjna krew... - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna krew...

Ponad stu młodych policjantów Szkoły Policji w Słupsku oddało honorowo krew z okazji przypadającego w środę (14.06) Światowego Dnia Krwiodawstwa - World Blood Donor Day. Dla wielu młodych policjantów było to duże przeżycie, gdyż zrobili to po raz pierwszy.


Policjanci zgodnie podkreślali, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Była to też ogromna satysfakcja, ponieważ oddana krew może w niektórych przypadkach uratować ludzkie życie.

Oddający krew, nie wskazywali konkretnych odbiorców, chcą by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej - to również ustawowe zadania policji: nieść pomoc oraz chronić życie i zdrowie.

 

Młodzi policjanci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, robią to w większości po raz pierwszy. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że również w ten sposób można służyć innym ludziom.

Honorowe oddawania krwi przez policjantów doceniają również pracownicy słupskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, którzy podkreślają, że to właśnie na Policję mogą liczyć w krytycznych sytuacjach, gdy nagle - na hasło „Ratunek” - potrzebna jest określona grupa krwi.

 

Łącznie policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku oddali 42,3 litra krwi.

 

Powrót na górę strony