Policjantka z Lublińca znowu biegiem po medale

Data publikacji 19.06.2017

Sierż. szt. Agnieszka Czyżewska, na co dzień policjantka Komisariatu Policji w Woźnikach wzięła udział w kilku prestiżowych biegach. Nasza zawodniczka zajęła w nich bardzo wysokie lokaty. Zdobyła m.in. I miejsce w kategorii Open kobiet w biegu "II Eco Cidry Cross "Dychej na Księżej Górze" w Radzionkowie. Następne tygodnie był tylko kolejnymi biegowymi wyzwaniami dla policjantki, która każdy bieg kończy z imponującym sukcesem. Gratulujemy.

Bieg II Eco Cidry Cross "Dychej na Księżej Górze" w Radzionkowie odbył się na terenie parku miejskiego. Biegacze musieli pokonać dystans 10 km w niekorzystnych warunkach pogodowych. Zawodnicy zmierzyli się z trudnym górzystym terenem i padającym ulewnym deszczem. Bieg został podzielony na poszczególne kategorie wiekowe i dystanse. W kategorii Open kobiet Agnieszka zajęła I miejsce. Ostatnie tygodnie, to kolejne starty m.in. w VI Biegu Kłobuckim Biegu Leśnym na dystansie 11 km 100 metrów, XI Biegu Parafialnym Św. Urbana w Strzebiniu.

Sierż szt Agnieszka Czyżewska reprezentowała także Policję w IX 24 godzinnym „Kwietnym Biegu” w Lisowicach dla upamiętnienia 38 rocznicy I Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – otrzymując certyfikat przebiegnięcia dystansu ponad 38 kilometrów. Na początku czerwca  wzięła także udział w IV Biegu Zdobywców Orlich Gniazd w Ogrodzieńcu. Po biegu przełajowym na dystansie ponad 16 km, policjantka z KPP w Lublińcu zajęła II miejsce w kategorii mundurowej.

Natomiast w ten weekend sierż. szt. Agnieszka Czyżewska ponownie wystartowała w popularnych biegach. W sobotę 17 czerwca w Toszku odbył się bieg przełajowo - miejski na dystansie 8 km "O Złotą Kaczkę". Biegaczom doskwierał ciągle padający deszcz, wiatr oraz niska temperatura. Nasza policjantka z KP Woźniki wbiegła na metę jako II zawodniczka oraz jako I w kategorii mundurowej oraz I w kategorii K30. Z kolei dzień później, z uwagi na konieczność rozbiegania po zawodach, sierż. szt. Agnieszka Czyżewska spontanicznie wzięła udział w III Biegu im Janusza Sidły na dystansie 10 km. Był to bieg miejski z fragmentami przełajowymi. Pomimo wysiłku z zawodów w Toszku, policjantka zajęła III miejsce w klasyfikacji Open kobiet i II miejsce w kategorii wiekowej K31/49. W tym samym biegu wzięła udział również reprezentantka Komendy Miejskiej Policji w Katowicach Monika Nawrat, która zajęła II miejsce w klasyfikacji Open i I w swojej klasyfikacji wiekowej K16-30.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!