Sierżant Łukasz Oślizło z Katowic wicemistrzem Polski w lekkiej atletyce

Data publikacji 25.07.2017

Sukcesem katowickiego policjanta zakończył się udział w 93 Mistrzostwach Polski Seniorów w Białymstoku w lekkiej atletyce. Sierżant Łukasz Oślizło z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wywalczył tytuł Wicemistrza Polski. Dystans 3 km z przeszkodami pokonał on w czasie 8 minut i 44 sekund. Serdecznie gratulujemy!

93. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce w Białymstoku okazały się szczęśliwe dla naszego biegacza. Łukasz Oślizło z Komendy Miejskie Policji w Katowicach z zawodów trwających od 21 do 23 lipca wrócił z tytułem wicemistrza Polski wywalczonym w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami. Nasz policjant pokonał bieg z czasem 8:44’10.

- Do mistrzostw Polski seniorów przymierzałem się przez 5 lat. Tyle trwało, nim wróciłem do łask królowej sportu po przewlekłej kontuzji ścięgna Achillesa, przez którą przeszedłem dwa zabiegi operacyjne. To naprawdę bardzo dużo czasu. Nie da się go nadrobić. Od 4 lat sport wyczynowy łączę z pracą w policji - mówi policjant

Sierżant Łukasz Oślizło podczas zawodów w Białymstoku wystartował jeszcze w biegu na dystansie 5000 m, w czasie którego zajął wysokie VI miejsce, zbliżając się do swojego rekordu życiowego. Zabrakło zaledwie 0,31 sekundy, aby go poprawić.

Katowicki policjant został powołany do reprezentacji polskiej Policji w lekkoatletyce na Światowe Igrzyska Służb Mundurowych, które odbędą się w Los Angeles (USA).

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!