Sierż. Anna Kędra mistrzynią w kolarstwie górskim

Data publikacji 02.08.2017

Sierż. Anna Kędra zwyciężyła w I Mistrzostwach MTB policjantek woj. lubelskiego. W ubiegłym roku była pierwsza w Wyścigu Kolarskim Służb Mundurowych w Hrubieszowie. Przed nią Mistrzostwa Polski Policji.

31 lipca br. w Janowie k. Chełma odbył się setny wyścig kolarski w ramach cyklu Maratony Kresowe. Zawodnicy ponownie ścigali się „O Niedźwiedzi Pazur”. Przy tej okazji po raz pierwszy odbyły się mistrzostwa policjantów z województwa lubelskiego w kolarstwie górskim. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 31 km z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn.

Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła sierż. Anna Kędra z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Bardzo wymagającą trasę pokonała w czasie 1:48:12. W klasyfikacji łącznej maratonu uplasowała się na 15. pozycji.

To nie jedyny sukces naszej policjantki. W ubiegłym roku była pierwsza w Wyścigu Kolarskim Służb Mundurowych w Hrubieszowie. Zajęła trzecią lokatę w Eurobiegach 2016. Wielokrotnie zajmowała punktowane miejsca w Duathlonach i wielu innych imprezach sportowych.

4 sierpnia br. sierż. Anna Kędra wystartuje w Mistrzostwach Polski Policji w ramach Tour de Pologne Amatorów.