Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Podsumowanie policyjnych działań podczas festiwalu Pyromagic 2017

W sobotę i w niedziele odbywała się X edycja Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic Szczecin 2017. Policjanci ze wszystkich policyjnych pionów dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Dzięki temu festiwal oraz imprezy towarzyszce przebiegały bez zakłóceń i poważniejszych wydarzeń.

Zakończyła się policyjna akcja, w czasie której szczecińscy policjanci dbali o bezpieczeństwo zainteresowanych festiwalem. Przez minione dwie doby utworzonych zostało kilkanaście posterunków przesiewowo-blokadowych na trasach wiodących na Wały Chrobrego, gdzie po południu, wieczorem i w nocy, odbywały się kontrole bagażu oraz legitymowania.

W komisariatach wzmocnione zostały dyżury zdarzeniowe, a policjanci z ruchu drogowego zabezpieczali drogi m.in. kontrolowali stan trzeźwości kierujących i dynamicznie reagowali w celu na zapewnienia płynności ruchu.Kierowcy, zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że co roku z powodu pokazów sztucznych ogni dla bezpieczeństwa zamykana jest Trasa Zamkowa. Jak w poprzednich latach taki i tym razem wykazali się dużą wyrozumiałością.

Policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa udającym się na pokaz sztucznych ogni pełnili służbę na wyznaczonych posterunkach wspólnie z funkcjonariuszami innych służb mundurowych. Nie tylko informowali o zmianach w organizacji ruchu wprowadzonych na czas imprezy, ale również dbali o to, aby po jej zakończeniu każdy uczestnik i kierujący mógł sprawnie opuścić teren imprezy i bezpiecznie dotrzeć do domu. Pomimo ogromnej ilości pojazdów, udało się sprawnie i bez większych problemów wyjechać z Wałów Chrobrego czy Łasztowni, po zakończeniu pokazu fajerwerków.

Policjanci w sumie przeprowadzili około 1400 kontroli przesiewowych. Ujawnionych zostało kilka osób posiadających narkotyki, zatrzymane zostały osoby kierujące w stanie nietrzeźwości oraz osoba poszukiwana w celu osadzenia w areszcie śledczym.

 

ro/ZP KWP Szczecin

Powrót na górę strony