Policjanci rozbili grupę włamywaczy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Policjanci rozbili grupę włamywaczy

Data publikacji 13.09.2017

Włamywali się do domów jednorodzinnych, obiektów handlowych i usługowych oraz pomieszczeń gospodarczych. Interesowało ich wszystko, co mogło stanowić jakąkolwiek wartość materialną. Wynosili m.in elektronarzędzia, różnego rodzaju armaturę będącą na wyposażeniu, przewody czy też sprzęt RTV. Trzy osoby podejrzane o tego typu przestępstwa zostały ustalone i zatrzymane przez polkowickich policjantów. Usłyszeli oni już zarzuty. Decyzją sądu wobec dwóch zatrzymanych zastosowany został tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, wspólnie z policjantami z Przemkowa, w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 26 i 28 lat podejrzanych o szereg włamań, w tym też usiłowań włamań do różnego rodzaju obiektów.

Jak ustalili policjanci, sprawcy od kilku miesięcy, działając w różnych konfiguracjach osobowych, włamywali się, bądź usiłowali włamać się m.in. do domów jednorodzinnych, obiektów handlowych, usługowych oraz pomieszczeń gospodarczych. Ich łupem padały m.in elektronarzędzia, sprzęt RTV. Z domu, po wcześniejszym demontażu, wynieśli nawet wannę, grzejniki czy bojler.

Sprawcy kradli wszystko, co mogło stanowić jakąkolwiek wartość materialną. Pokrzywdzeni oszacowali łączne straty na kilkanaście tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech podejrzanych, którym udowodnili szereg przestępstw przeciwko mieniu, dokonanych na terenie Przemkowa. Część skradzionego mienia została już przez policjantów odzyskana. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty. Za przestępstwa przeciwko mieniu odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek policji i prokuratury, decyzją głogowskiego sądu dwóch zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych. Wobec trzeciego zastosowano policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony