Policyjni maratończycy

Data publikacji 13.09.2017

Trzej zabrzańscy policjanci wzięli udział w jednej z największych imprez biegowych w naszym kraju – Wrocław Maraton. Dla jednego z mundurowych ukończenie biegu oznaczało zdobycie Korony Maratonów Polskich. Bieg na dystansie 42 km 197 m ukończyli również pozostali zabrzańscy policjanci, którzy swój wolny czas poświęcają bieganiu, a pasją do sportu i stawianiem sobie nowych wyzwań zarażają innych mundurowych. Policyjnym biegaczom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W minioną niedzielę trzej zabrzańscy policjanci ukończyli Maraton Wrocławski. Bieg na dystansie 42 km i 197 metrów to wyzwanie wymagające odpowiedniego przygotowania. Policyjni maratończycy to jednak doświadczeni biegacze. Swój wolny czas po służbie już od wielu lat spędzają na treningach – biegowych i nie tylko. Ciągle doskonalą się, by osiągać coraz lepsze wyniki. W biegach długodystansowych ogromne znaczenie ma nie tylko ilość wybieganych kilometrów, ale również systematyczność treningów. Dzięki temu policjanci ukończyli kolejny bieg na królewskim dystansie.

Asp. szt. Marek Chmurczyk, zastępca dyżurnego zabrzańskiej jednostki, przebiegając metę Wrocław Maratonu zdobył jednocześnie tytuł Korony Maratonów Polskich. Aby to osiągnąć, policjant musiał w ciągu 24 miesięcy od pierwszego biegu ukończyć 5 maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton. To bardzo duże wyzwanie biegowe dla osób, które nie trenują wyczynowo, a pasję do biegania realizują w swoim wolnym czasie. Jako doświadczony maratończyk asp. szt. Marek Chmurczyk osiągnął zamierzony cel. Przed nim zapewne jeszcze wiele sportowych osiągnięć.

Sierż. sztab. Rafał Kisielewicz z zabrzańskiej komendy to kolejny doświadczony biegacz. Swoją pasją do sportu i ciągłą aktywnością nieustannie zachęca koleżanki i kolegów ze służby do dbania o jak największą sprawność fizyczną. Bieganie, ale i uprawianie innych dyscyplin sportowych to nie tylko życiowa pasja mundurowego, ale też odskocznia od służbowych obowiązków. Wrocław Maraton to kolejna impreza biegowa, w której udział wziął policjant. Na swoim koncie ma ukończenie m.in. maratonów: warszawskiego i poznańskiego oraz półmaratonów: jurajskiego i bytomskiego.

Sierż. Wojciech Kazienko to trzeci z policjantów, którzy ukończyli niedzielny maraton. Reprezentował zabrzańską komendę m.in. podczas I Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego Służb Mundurowych. Bieg, który odbył się na dystansie 21 km i 97 m był również traktowany jako Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich. Policjant, który na co dzień zajmuje się sprawami nieletnich, z sukcesem zmierzył się z tą wymagającą i trudną trasą.

Zabrzańskim biegaczom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych biegach.