III Mistrzostwa CBŚP w biegu przełajowym odbyły się w Rytro

Data publikacji 26.09.2017

Trudny, górski teren oraz padający deszcz nie przeszkodził w świetnej zabawie uczestnikom III Mistrzostw Centralnego Biura Śledczego Policji w Biegu Przełajowym. Łącznie w biegu uczestniczyło 86 osób, a zwycięzcami na dystansie 5 i 10 km zostali policjanci z Zarządu I CBŚP. Wśród kobiet na 5 km najlepsza okazała się funkcjonariuszka z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim, a odcinek 10 km najszybciej pokonała policjantka z Zarządu w Bydgoszczy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw.

Nieważne, na którym miejscu przybiegniecie, bo i tak jesteście lepsi od tych, którzy siedzą przed telewizorami – takimi słowami insp. Kamil Bracha Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, rozpoczął III Mistrzostwa Centralnego Biura Śledczego Policji w Biegu Przełajowym. Tym razem 86 uczestników z CBŚP z całej Polski spotkało się w miejscowości Rytro w Beskidzie Sądeckim. Tradycyjnie zawodnicy rywalizowali między sobą na dystansie 5 i 10 km. Tegoroczne zmagania były niezwykle trudne ze względu na niełatwą trasę oraz opady deszczu, które towarzyszyły biegaczom przez cały szlak. To jednak nie popsuło dobrych humorów zawodnikom, którzy z wyjątkową troską i przyjaźnią dopingowali sobie wzajemnie oraz wspierali się podczas mistrzostw. Uczestnikami biegu byli pracownicy i policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji. Gościnnie w zmaganiach na 10 km wziął udział mł. insp. Łukasz Wiliński, Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, który zajął IV miejsce.

Zwycięzcą na dystansie 5 km okazał się, podobnie jak w zeszłym roku, reprezentant Zarządu I CBŚP. Drugie miejsce zajął przedstawiciel Zarządu w Gdańsku, a trzecie policjant CBŚP z Białegostoku. Wśród kobiet najlepszą na tym dystansie była przedstawicielka Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim, a pozostałe nagrodzone miejsca zajęły funkcjonariuszki z Wydziału Kadr i Szkolenia CBŚP oraz Opola.

Bieg na 10 km wygrał również przedstawiciel Zarządu I CBŚP, drugie miejsce zajął reprezentant CBŚP z Wydziału d/w z Zorganizowaną Przestępczością Kryminalną, a trzecie policjant z Wrocławia. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła policjantka z Bydgoszczy, drugie reprezentantka z Katowic, a trzecie przedstawicielka Zarządu w Warszawie.

Głównym celem zmagań policjantów jest propagowanie aktywnego stylu życia, podnoszenie sprawności fizycznej oraz wspólna integracja, co niewątpliwie podczas tych zawodów zostało osiągnięte. W związku z tym szczególne podziękowania należą się organizatorom za wspaniałą atmosferę w trakcie całych mistrzostw.

Wszystkim uczestnikom biegu w Rytro serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.