Olsztyn: Pomoc dla wyczerpanego kundelka przyszła z policyjnego radiowozu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pomoc dla wyczerpanego kundelka przyszła z policyjnego radiowozu

Data publikacji 03.11.2017

Policjant rozpoczynający służbę patrolową nigdy nie może do końca być pewnym tego, co tym razem w jej trakcie się wydarzy. Musi za to zawsze być czujnym i mieć wyostrzone zmysły. Właśnie dzięki temu olsztyńscy policjanci podczas swojej służby zauważyli nad jeziorem Track skrajnie wyczerpanego i zaniedbanego kundelka, który leżał między drzewami nieopodal brzegu jeziora. Funkcjonariusze zaniepokojeni zdrowiem psa podbiegli do niego, zaopiekowali się nim i powiadomili olsztyńskie schronisko dla zwierząt.

Wczoraj (02.11.2017) olsztyńscy policyjni wodniacy podczas służby patrolowej kontrolowali okolice przy Jeziorze Track. Kilkanaście metrów od jeziora zobaczyli leżącego między drzewami psa, który był skrajnie wyczerpany, trząsł się z zimna i początkowo w ogóle nie reagował na ruch w swoim otoczeniu. Gdy policjanci podeszli do niego, po chwili nabrał trochę siły, jednak wciąż bezwładnie tkwił w jednym miejscu. Był bardzo nieufny i potrzebował czasu, by dać się dotknąć policjantom. Mundurowi zaopiekowali się psem i wezwali na miejsce pracowników olsztyńskiego schroniska, którzy przewieźli zwierzę na ul. Turystyczną w Olsztynie, gdzie został mu udzielona fachowa pomoc weterynaryjna.

 

  • Kundelek #1
    Kundelek #1
  • Kundelek #2
    Kundelek #2
  • Kundelek #3
    Kundelek #3

Zaangażowanie i dobre serce olsztyńskich wodniaków pozwoliło uchronić zwierzę przed najgorszym losem. Dzięki nim i pracownikom schroniska kundelek od wczoraj ma swój nowy, ciepły i bezpieczny „dom”.

(IK/TM)

Powrót na górę strony
Polska Policja