Podejrzany o oszustwa przy sprzedaży mieszkań zatrzymany - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Podejrzany o oszustwa przy sprzedaży mieszkań zatrzymany

Data publikacji 07.12.2017

Wrocławscy policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Dotychczasowe ustalenia w tej sprawie wskazują, że poprzez przestępcze działanie doprowadził on sześć osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem na łączną kwotę ponad 900 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci i Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Sprawa ma charakter rozwojowy, a liczba osób poszkodowanych może być większa. Mężczyzna już został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o oszustwa. Okazał się nim 60-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna podejrzany jest o doprowadzenia 6 osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy sprzedaży mieszkań na łączną kwotę ponad 900 tysięcy złotych. Sprawca wprowadzał poszkodowanych w błąd, co do zamiaru i możliwości wywiązania się z zawartych umów.

Jak wynika z materiału dowodowego zebranego przez policję i prokuraturę, podejrzany zapewniał pokrzywdzonych, że po sprzedaży ich mieszkań, doprowadzi do nabycia przez nich praw do innego lokalu za sumę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania pomniejszoną o spłatę zadłużeń. Jednak po sprzedaży lokali nie wywiązał się z umów z pokrzywdzonymi, nie zapewnił im kupna innego lokalu, ani nie przekazał im pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży mieszkań.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci zabezpieczyli dokumentację, telefon komórkowy oraz komputer. Na poczet przyszłych kar zabezpieczony został również pojazd należący do mężczyzny o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Zatrzyamany mężczyzna już usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystne rozporządzenia mieniem za co grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Decyzją sądu 60-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Sprawa  ma charakter rozwojowy, a liczba osób poszkodowanych może być większa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 

Powrót na górę strony