Komenda Główna Policji zwycięzcą Mistrzostw Polski MSWiA!

Data publikacji 11.12.2017

Po raz kolejny w nadmorskim Mielnie, w terminie od 6 do 9 grudnia br., odbyły się XIV Mistrzostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Piłce Nożnej.

Podczas dwóch dni zmagań grupowych zawodnicy KGP wykazali się wysokimi kwalifikacjami i zdobyli komplet punktów. Zwycięstwa nad KWP Łódź (1:0), KWP Gdańsk (6:1), Komendą Stołeczną Policji (3:0) KPP Kuto (2:0) i KPP Koszalin (2:0) były dowodem na to, że nasza Reprezentacja jest zdecydowanym faworytem turnieju.

Faza pucharowa rozpoczęła się dla naszych zawodników od meczu z drużyną KWP Olsztyn. Od pierwszej minuty spotkania to piłkarze KGP prowadzili grę. Olsztyńscy zawodnicy wykazali się umiejętnościami skutecznej obrony i groźnych kontrataków. Po regulaminowych 18 minutach zegar wskazywał wynik 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W trakcie dodatkowych 5 minut niesamowitą formę potwierdzili zawodnicy KGP i zdobywając w krótkim czasie 4 bramki i w ten sposób zapewnili sobie zwycięstwo 5:1 i awans do półfinału.

Półfinałowe starcie z drużyną KWP Katowice przez wielu obserwatorów uznane było za mecz rozgrywek, który od początku był bardzo emocjonujący.  Po jednej z kontr i sprytnym strzale napastnika to drużyna z Katowic uzyskała prowadzenie 1:0. Zawodnicy KGP zmotywowani słowami selekcjonera Andrzeja Kuczyńskiego nie po raz pierwszy pokazali konsekwencję i dojrzałość w grze. Po straconej bramce piłkarze Komendy Głównej Policji raz za razem przeprowadzali groźne ataki. Dwa z nich okazały się skuteczne. Zdobyte w końcówce meczu bramki przechyliły szalę zwycięstwa na stronę drużyny KGP i awans do finału rozgrywek stał się faktem.

W finale rywalem naszej Reprezentacji była drużyna KPP Polkowice, która na poziomie półfinału w mistrzowski sposób wyeliminowała z rozgrywek KWP Łódź. Reprezentacja Komendy Głównej Policji przystępowała do tego meczu jako faworyt i w każdej minucie spotkania potwierdzała, że takie opinie nie były na wyrost. Gra zawodników od pierwszej minuty była wyrównana, ale to drużyna KGP sięgnęła po najwyższe trofeum z wynikiem 1:0.

W tym roku poziom Turnieju był bardzo wysoki, ale to drużyna Komendanta Głównego Policji sięgnęła po prestiżowy puchar. Reprezentacja Komendanta Głównego Policji pod wodzą selekcjonera Andrzeja Kuczyńskiego i trenera Mateusza Kocyka w fantastycznym stylu sięgnęli po tytuł Mistrzów Polski. Zdobycie tak prestiżowego tytułu to uwieńczenie wszystkich tegorocznych sukcesów piłkarskich.

Gratulujemy Mistrza Polski  i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzącym 2018 roku.

Skład naszej reprezentacji:

selekcjoner: Andrzej Kuczyński

trener: Mateusz Kocyk

zawodnicy: Rafał Gnap (KWP Szczecin), Maciej Watkowski (KWP Radom), Łukasz Matyśkiewicz (KSP) Kamil Głośny, Marcin Szopa, Wojciech Dudek, Wojciech Dziura, Radosław Kalisz (KWP Katowice), Piotr Świerczyński, Patryk Marzec (KWP Kraków).

(Gabinet KGP, foto: Marcin Wódecki)

• Komenda Główna Policji zwycięzcą Mistrzostw Polski MSWiA !