Policjant OPP w Krakowie po służbie pomógł zdezorientowanemu i zziębniętemu staruszkowi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Policjant OPP w Krakowie po służbie pomógł zdezorientowanemu i zziębniętemu staruszkowi

Data publikacji 12.01.2018

O tym, że służba w Policji jest misją pomocy drugiemu człowiekowi, dowiódł st. sierż. Dominik Wilk z OPP w Krakowie. Mundurowy, który w noworoczny poranek wracał po wielogodzinnym zabezpieczeniu sylwestrowej imprezy, pomógł wyziębionemu staruszkowi wrócić do domu.

Funkcjonariusz, jadąc tramwajem, zwrócił uwagę na pasażera ubranego zaledwie w piżamę z narzuconą na ramiona kurtką. Jego ubiór był zupełnie nieadekwatny do sytuacji, a tym bardziej zimowej aury. Policjant podszedł do zziębniętego pana, sprawdzając, czy nie wymaga on pomocy medycznej. Gdy mundurowy upewnił się, że zdrowiu mężczyzny nic nie zagraża, zapytał co się stało?

72-latek nie potrafił w sposób racjonalny dokładnie wytłumaczyć okoliczności, w jakich się znalazł w tramwaju. Mężczyzna chciał wrócić do domu, jednak był zupełnie zdezorientowany i jechał w przeciwnym kierunku do swojego miejsca zamieszkania. St. sierż. Dominik Wilk doskonale wiedział, jak pomóc staruszkowi. Wraz ze zbłąkanym mężczyzną wysiadł z tramwaju na ul. Lubicz i  udał się do pobliskiego Komisariatu Policji. Tam, mundurowi z „Białego Domku” potwierdzili adres zamieszkania staruszka i radiowozem odwieźli go do domu.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony