Chcesz zostać policjantem? Odwiedź targi edukacyjne i dowiedz się więcej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Chcesz zostać policjantem? Odwiedź targi edukacyjne i dowiedz się więcej

Data publikacji 07.03.2018

Policjanci zachęcają absolwentów szkół średnich podczas odbywających się właśnie w Zielonej Górze Targów Edukacyjnych „Absolwent 2018” do wstąpienia do Policji. Policyjne stoisko i przedstawiona oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież pytała policjantów o sprawy związane z rekrutacją, wymaganiami, które trzeba spełnić, aby złożyć ślubowanie i ubrać policyjny mundur.

Stoisko promocyjne Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Wiele osób spośród wszystkich odwiedzających wyraziło chęć wstąpienia do służby w Policji. Młodzi ludzie zwracali się też do policjantów z prośbą o poradę w różnych sprawach, a ponadto byli bardzo zainteresowani specyfiką służby w różnych policyjnych pionach. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy chcieli dowiedzieć się więcej o pracy policjantów służby kryminalnej, ale nie brakowało też chętnych do pracy w drogówce.

Podczas targów, stoisko policyjne wzbudziło zainteresowanie młodzieży, ale także nauczycieli szkół średnich, którzy prosili o materiały informacyjne jak i deklarowali chęć spotkania z policjantami na indywidualnych zajęciach dla poszczególnych klas w szkołach. Ponadto bardzo wielu odwiedzających poszukiwało informacji i prosiło o broszury informacyjne dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzestępczości czy oszustw metodą „na wnuczka”. Policjanci oprócz promowania zawodu policjanta i zachęcania do wstępowania w szeregi lubuskiej policji udzielali bardzo wielu porad i wskazówek dotyczących innych tematów.

Jeśli zechcesz z nami pracować, to tworząc razem 100 tysięczną formację, będziemy odpowiadać za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto. Więcej informacji na stronie:

http://www.praca.policja.pl/pwp/informacje/38758,Jak-zostac-policjantem.html

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Powrót na górę strony
Polska Policja