Policjant z Łęczycy na podium Pucharu Polski w Kickboxingu

Data publikacji 27.03.2018

W miniony weekend 23-24 marca w Płocku odbyły się turniej zaliczany do rangi Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w kickboxingu w formule light contact. Brązowy medal zdobył sierż. szt. Damian Tybinkowski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

Na zawody przyjechali najlepsi seniorzy i juniorzy z całej Polski. Łącznie udział w imprezie wzięło 150 zawodników z 25 klubów. Wśród uczestników byli wielokrotni Mistrzowie Europy i Świata. Nasz funkcjonariusz w swojej kategorii wagowej zajął wysokie trzecie miejsce. Damian w półfinale musiał uznać wyższość Wojciecha Wiśniewskiego aktualnego mistrza Polski Light Contact oraz byłego wicemistrza świata.

Sierż. szt. Damian Tybinkowski od 16 roku życia uprawia kickboxing w kutnowskiej Akademii Sportów Walki i Rekreacji. Nie jest mu obce: karate, boks, taekwondo, w którym zdobył czarny pas. Policjant startował w Mistrzostwach Polski w Kick-boxingu, Pucharze Polski w MMA oraz Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych MMA. Sztuki walki to jego pasja. W łęczyckiej komendzie pracuje w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym.

Gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów!