8 osób zatrzymanych, zabezpieczona broń palna oraz narkotyki - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

8 osób zatrzymanych, zabezpieczona broń palna oraz narkotyki

Data publikacji 29.03.2018

Kluczborscy policjanci zatrzymali 8 osób związanych z przestępczością narkotykową. Wszyscy są podejrzani o wprowadzanie do obrotu nielegalnych substancji. Tylko jeden z nich mógł sprzedać nawet 3 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 100 000 złotych. Kryminalni w jego domu oprócz marihuany i haszyszu znaleźli broń palną i amunicję. Do tej sprawy sąd tymczasowo aresztował już 2 osoby. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Kryminalni z kluczborskiej komendy zajmujący się na co dzień walką z narkobiznesem, rozpracowywali grupę osób powiązanych z taką przestępczością. Wszyscy to mieszkańcy powiatu. Zdaniem śledczych, przez ostatnie kilka miesięcy mieli wprowadzić do obrotu znaczne ilości marihuany i jej pochodnych.

Zatrzymane osoby to 8 mężczyzn w wieku od 20 do 36 lat. W domu 32-latka kryminalni znaleźli blisko 200 gramów narkotyków oraz broń palną z amunicją. Jak się okazało, mężczyzna ten nie miał na nią pozwolenia. Natomiast badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana oraz haszysz. W odnalezieniu tych narkotyków pomógł policyjny pies służbowy, wykorzystany podczas przeszukania.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową. Dwóch z nich decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Podejrzanym grożą teraz kary wieloletniego pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  • zdjęcie 1 #1
  • zdjęcie 1 #2
  • zdjęcie 1 #3
  • zdjęcie 1 #4
  • zdjęcie 1 #5
  • zdjęcie 1 #6
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja